Dzień Edukacji Narodowej

Spotkaliśmy się dziś wspólnie na sali gimnastycznej, żeby uczcić Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku obchodzimy 250. rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. 14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej – pierwszą w Europie państwową władzę oświatową. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa. W czasie apelu, który poprowadził Wojtek, Bianka i Pola przedstawiły nam krótko rys historyczny tych wydarzeń. Zaśpiewaliśmy także dwie piosenki Klubu Niezwykle Uprzejmych Uczniów z akompaniamentem pani Ani. Nie zabrakło nawiązania do zwyczajowej nazwy tego święta - Dnia Nauczyciela. Nasi Król i Królowa -Janek i Lena - odczytali piękne życzenia dla wszystkich nauczycieli i osób pracujących z dziećmi i młodzieżą, a Piotrek zaprezentował wiersz o trudach pracy dydaktycznej. Na koniec spotkania poznaliśmy wyniki wyborów do Samorządu Szkolnego.