Jak nie czytam, jak czytam

7 czerwca, o godzinie 10:00 nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. Czytali starsi, czytali młodsi. Boisko oraz teren wokół szkoły zamieniły się w przestrzeń do zagłębienia się w lekturze. Książkę do ręki wzięły w swoich salach nawet przedszkolaki!

Siła akcji wynika z jej prostoty. Polega ona na czytaniu książek przez uczniów w całej Polsce w tym samym czasie. Tego, na co każdy ma ochotę, bez dorabiania wielkiej filozofii. Pokazując, że dzieci i młodzież, wbrew stereotypom, czytają więcej, niż dorośli (bo tak jest). Po prostu dajemy uczniom okazję do poczytania w miłych, niecodziennych okolicznościach. Z tego też powodu również nasza szkoła zaangażowała się w tę akcję. Organizatorem lokalnym byli Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mirkowie oraz Biblioteka Gminna filia Mirków. Organizatorem ogólnopolskim akcji jest miesięcznik Biblioteka w Szkole.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za to, że byliście z nami i że czytaliście!!!