Lekcja robotyki w klasie 5a i 1a, 1b, 1c

Na zajęciach robotyki uczniowie bawią się robotami Edison.
Edison to robot edukacyjny dla dzieci, jego zadaniem jest wprowadzenie młodzieży w fascynujący świat elektroniki. Zawiera wiele ciekawych rozwiązań technologicznych, takich jak funkcja śledzenia linii, czujniki światła czy pilot zdalnego sterowania. Wachlarz możliwości jego wykorzystania naprawdę jest imponujący.

Robot do nauki programowania w szkole lub w domu, pozwala wprowadzić najmłodszych w świat technologii i zapoznać się z otaczającą elektroniką. Jest urządzeniem edukacyjnym dla dzieci, które pomaga w zrozumieniu działania elektroniki. Sprawia, że młodzież zaczyna się samodzielnie orientować w ogólnych zasadach działania urządzeń.

Edison pomaga postawić pierwsze kroki w nauce, a następnie rozwinąć umiejętności. Dzięki wielu ciekawym możliwościom, poznawanie technologii jest dla dziecka niezwykle interesujące i zabawne.

Sprawdza się doskonale sprawdzi się zarówno w kształceniu uczniów w klasach 1-3 szkoły podstawowej, gdzie w sposób bardzo przyjazny będzie uczył podstaw, czy w klasach 4-8 dalej rozwijając umiejętności. Może również uczyć bardziej zaawansowanych technik w klasach 7-8, a nawet w LO.

Robot jest wyposażony w:
2 czerwone diody LED
2 diody podczerwone
2 czujniki światła
działający w oparciu o powyższe elementy czujnik wykrywania przeszkód o regulowanej czułości
czujnik wykrywania czarnej linii
głośnik piezolelektryczny / czujnik wykrywania oklasków
2 niezależne silniki elektryczne
ROBOT JEST KOMPATYBILNY Z KLOCKAMI LEGO ®, DOSKONALE WSPÓŁGRA Z SERIĄ LEGO TECHNICS ®
.